Hakkımızda

Emo Ticaret olarak, Türkiye’de Fotoğraf ve Albüm sektöründe hammadde tedariği yapan firmaların eksikliğini görerek, mevcut eksikliğin giderilmesi ve bir potansiyel yaratma amacıyla Mayıs ayı 2014 yılında faaliyete başladık.

Başlangıçta düğün albümlerimde kullanılan PVC yapışkanlı levhaların ithalatı ve yurt içi satışına odaklanan firmamız, M14 markamızla, 2015 yılı ile birlikte pvc levhanın yanında soğuk laminasyon çeşitleri, sıcak laminasyon çeşitleri, ebat inkjet fotoğraf kağıtları, rulo fotoğraf kağıtları, parlak ve mat polyester canvas kumaşı çeşitlerini de bünyemize eklemiş olduk. Aynı yıl içinde katılımcı olduğumuz CNR Fuar alanında düzenlenen Türkiye Fotoğraf ve Ekipmanları fuarında Türkiye’nin birçok şehrinden gelen firmalarla tanışarak müşteri ağımızı geliştirdik. Aynı fuarda tanıştığımız bir firmaya ilk ihracatımızı gerçekleştirdik.

2018 yılına başlarken ürün gamımızı fotoğraf ve albüm imalatçıları ile birlikte copy centerler, reklamcılar, fotoğraf stüdyoları ve digital baskı merkezlerine de ürün tedariki yapabileceğimiz fırsatını görerek geliştirme kararı aldık ve aynı yıl içinde dünya çapında bir organizasyon olan Çin Fotoğraf ve Reklam Fuarına katılarak yeni firmalar ile bağlantılar kurduk.  Fotoblok, Maket kartonu, Lazer kazıma malzemeleri, Hediyelik fotoğraf albümleri, boş fotoğraf albümleri ve fotoğraf çerçeve çeşitlerinin de satışına başlamış olduk.

2019 yılı ikinci yarısında başlarken panoramik albüm kutusu, fotoğraf kutusu ve özel tasarım kutular üretimine başladık.

2020 yılına başlarken mevcut işlerimize bir yenisini daha ekleme karı aldık ve otomotiv ve mobilya sektörleri için Pnömatik el aletleri, zımpara makinası, polisher gibi makinalar ile bu ürünlerle birlikte kullanılan sarf malzemelerin italatına DEVAMAX markamız ile başlamış olduk. 

2022 yılında ise SHARK markasının tescilini alarak bu markamız ile; Disk zımpara, tabaka zımpara, polisaj süngeri, pasta cila süngeri, esnek taban gibi yardımcı malzemelerin ithalatına başladık.

Her güne ilk günkü heyecanımızla başlamaya, ürün ve hizmet çeşidimizi geliştirmeye, müşteri ve iş ortaklarımızla istişarelerle kendimizi geliştirerek sektöre hizmet etmeye devam ediyoruz…

Saygılarımızla,

Emo Fotoğraf ve Stüdyo Malzemeleri Rek. Ekpm. İth. İhr. San.ve Tic. Ltd. Şti.